O mnie


Na imię mam Katarzyna, a z wykształcenia jestem złotnikiem oraz ceramikiem. Ukończyłam Niepubliczą Artystyczną Policealną Szkołę Ceramiki "Ceramiq" w Warszawie. Uzyskałam dyplom w zawodzie artysty plastyka o specjalności techniki rzeźbiarskie i formy użytkowe. Należę do Związku Ceramików Polskich. Otrzymałam od Stowarzyszenia Twórców Ludowych dyplom ukończnia kursu garnacarskiego. Otrzymałam Dyplom Art Clay Silver Level 1 i 2. Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu uczestniczyłam w zajęciach z ikonopisania i także otrzymałam certyfikat.

Zawsze fascynowało mnie rękodzieło artystyczne i sztuka tworzenia rzeczy niezwykłych. Spełniam się w różnych dziedzinach sztuki. Lepię w glinie, zajmuję się wykonywaniem bizuterii, do której tworzenia używam nie tylko ceramiki, ale także kamieni szlachetnych, filcu, tkanin, świeżych kwiatów, metali, a nawet makulatury. 

Zajmuję się także ikonopisaniem. Ikony to fascynująca forma sztuki. Te obrazy w stylu bizantyjskim, pisane na drewnie, zachwycają bogactwem barw i misternym wykończeniem. Praca nad ikoną wymaga dużych pokładów cierpliwości, wewnętrznego spokoju i koncentracji. 

We florystyce także spróbowałam swoich sił. Wykonywałam bukiety na różne okazje oraz tworzyłam biżuterię florystyczną ze świeżych kwiatów.

W swojej twórczości inspiruję się modą, naturą, malarstwem, sztuką dawnych epok oraz moją własną wyobraźnią. Gdy poczuję glinę w dłoniach zatracam się, eksperymentuję, wałkuję, odciskam, wygniatam, szkliwię, a materia ożywa. Surową glinę przekształcam w piękny, użytkowy przedmiot lub biżuterię własnego pomysłu. Powstaje coś, co czasem stawia opór, innym razem zaś poddaje się łagodnie, ale zawsze zaskakuje. 

Wielogodzinna praca wprowadza mnie w stan duchowego spokoju, pozbawia negatywnych uczuć, otwiera mnie i wypełnia moją wewnętrzną przestrzeń wprowadzając ciszę, radość życia oraz siłę na podjęcie każdego wyzwania. 

Tak więc w 2010 roku postanowiłam pójść za głosem serca i powstała pracownia Kajolika. Sztuka lepienia w glinie zawładnęła mną bezgranicznie i przewróciła mój świat do góry nogami. Wpadłam w szał tworzenia. W zaciszu domowym wykonywałam amatorsko rzeczy niebanalne, materializując swoją wyobraźnię i zamykając ją w rozmaitych formach. Wchodząc do swojej pracowni, wkraczam w świat niczym nieskrępowanej fantazji.

Sztuka do tej pory była dla mnie inspiracją, pasją, ucieczką od szarej rzeczywistości, a teraz.. stała się sposobem na twórcze życie. Chciałam zaprezentować swoje prace, zaistnieć i podzielić się swoją pasją, a w ten sposób, całkiem niedawno, zrodził się pomysł stworzenia Galerii Kajolika.

STRONA REKOMENDOWANA PRZEZ KATALOG SZTUKI POLSKIEJ
Serdecznie witamy Państwa w internetowej Galerii Kajolika, w której znajdziecie Państwo różnorodne rękodzieło artystyczne – ceramikę użytkową, ceramikę artystyczną, biżuterię artystyczną, ikony, rzeźby, decoupage oraz ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne. Prezentowane przez nas wyroby to autorskie projekty, w które włożono mnóstwo pasji, talentu i miłości do pięknych przedmiotów. Są to rzeczy unikatowe, niepowtarzalne, w pojedynczych egzemplarzach.


Oferowana przez nas oryginalna biżuteria art clay na każdą okazję zachwyci Państwa różnorodnością form i kolorów. Jest modna i elegancka. Powstaje z dbałością o każdy szczegół spod ręki artystki, która ukończyła specjalistyczne kursy art clay, a także warsztaty ceramiki artystycznej w Poznaniu. Jest ona również jedną z niewielu osób, które do perfekcji opanowały ikonopisanie w Poznaniu. Prezentowana w naszym sklepie internetowym biżuteria artystyczna oraz ceramika z pewnością przypadnie Państwu do gustu!