MOZAIKA

Mozaika jest najstarszą techniką malarską, specyficznym rodzajem sztuki.  Ta technika zdobnicza znana jest od czasów starożytnych. Stosowana była była w sztuce wczesnochrześcijańskiej, bizantyjskiej, a także w sztuce islamu. Pierwsze ślady piśmiennicze znajdziemy  w Starym Testamencie. Jest wiele materiałów, z których można wykonać mozaikę. Począwszy od kamyków, szkła tłuczonego, kawałków ceramiki, po przez muszle i ptasie pióra.

Ja wykonuję mozaikę z ceramiki, gdzie ona jest tylko półfabrykatem. Z kolorowych, ręcznie formowanych i szkliwionych kafli wycinam ręcznie małe kawałki, które układam  w najróżniejsze wzory. 

Ten typ obrazu jest bardzo pracochłonny i wymaga niezwykłej koncentracji, dużego pokładu cierpliwości oraz wyobraźni. 

Na specjalne zamówienie, jestem w stanie stworzyć mozaikę także według Państwa pomysłu. W tym celu proszę odwiedzić zakładkę KONTAKT.

|

Serdecznie witamy Państwa w internetowej Galerii Kajolika, w której znajdziecie Państwo różnorodne rękodzieło artystyczne – ceramikę użytkową, ceramikę artystyczną, biżuterię artystyczną, ikony, rzeźby, decoupage oraz ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne. Prezentowane przez nas wyroby to autorskie projekty, w które włożono mnóstwo pasji, talentu i miłości do pięknych przedmiotów. Są to rzeczy unikatowe, niepowtarzalne, w pojedynczych egzemplarzach.


Oferowana przez nas oryginalna biżuteria art clay na każdą okazję zachwyci Państwa różnorodnością form i kolorów. Jest modna i elegancka. Powstaje z dbałością o każdy szczegół spod ręki artystki, która ukończyła specjalistyczne kursy art clay, a także warsztaty ceramiki artystycznej w Poznaniu. Jest ona również jedną z niewielu osób, które do perfekcji opanowały ikonopisanie w Poznaniu. Prezentowana w naszym sklepie internetowym biżuteria artystyczna oraz ceramika z pewnością przypadnie Państwu do gustu!