SZTUKA NOSZONA

Fascynacja nowymi możliwościami i chęć połączenia wiedzy ze zdobytym wcześniej warsztatem złotniczym zaowocowały pomysłem wykonania miniatur rzeźbiarskich w formie wisiorów. Powstały formy rzeźbiarsko-biżuteryjne, które stały się swego rodzaju wariacją na temat kamei. Są to kamee współczesne, wymyślone i zaprojektowane przeze mnie. Pomimo, iż technicznie rzecz biorąc jest to biżuteria, to jednocześnie mała rzeźba. Nazwałam to SZTUKĄ NOSZONĄ. Do pracy nad moimi kameami zainspirował mnie współczesny artysta z Japonii, Toshihide Ueeda, który potraktował biżuterię właśnie jak formę rzeźbiarską. W moich kameach nie utrwalałam wizerunków konkretnych osób. Są to wymyślone postacie o rysach kobiecych. Twarze z porcelany wraz z amonitami oprawionymi w srebro stanowią integralną całość, która ma dość antyczny charakter. Chciałam, aby moja biżuteria była nie tylko ozdobą ale dodawała także pozytywnej energii. Dlatego też użyłam kamieni szlachetnych, np. takich jak opal. Przypisywane są mu korzystne właściwości: dodaje otuchy, stymuluje intelekt oraz pamięć. Zastosowałam też perłę hodowlaną, symbol doskonałości, nawiązuje do tego co najcenniejsze, najczystsze i drogocenne. Zgodnie z mitem, perła narodziła się z kropel piany morskiej rozpryskiwanej podczas narodzin bogini miłości Afrodyty. Turmalin to amulet dla nieśmiałych, wynalazców i artystów. Kamień ten wyzwala w człowieku wielką energie twórczą. Kwarc różowy jest kamieniem mocnego serca. Jednym z dodatkowych elementów jest także pajączek - symbol urodzaju i szczęścia. Jest strażnikiem pożycia domowego i odpędza z domu złe duchy. 

|
1 2 3 4 5 Następna Ostatnia

Serdecznie witamy Państwa w internetowej Galerii Kajolika, w której znajdziecie Państwo różnorodne rękodzieło artystyczne – ceramikę użytkową, ceramikę artystyczną, biżuterię artystyczną, ikony, rzeźby, decoupage oraz ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne. Prezentowane przez nas wyroby to autorskie projekty, w które włożono mnóstwo pasji, talentu i miłości do pięknych przedmiotów. Są to rzeczy unikatowe, niepowtarzalne, w pojedynczych egzemplarzach.


Oferowana przez nas oryginalna biżuteria art clay na każdą okazję zachwyci Państwa różnorodnością form i kolorów. Jest modna i elegancka. Powstaje z dbałością o każdy szczegół spod ręki artystki, która ukończyła specjalistyczne kursy art clay, a także warsztaty ceramiki artystycznej w Poznaniu. Jest ona również jedną z niewielu osób, które do perfekcji opanowały ikonopisanie w Poznaniu. Prezentowana w naszym sklepie internetowym biżuteria artystyczna oraz ceramika z pewnością przypadnie Państwu do gustu!