O mnie


Na imię mam Katarzyna, a z wykształcenia jestem złotnikiem oraz ceramikiem.  W latach 2013-2015 studiowałam w Niepublicznej Artystycznej Policealnej Szkole Ceramiki Ceramiq w Warszawie, gdzie w roku 2015 otrzymałam tytuł zawodowy Artysty Plastyka specjalizacja ceramika- specjalność techniki rzeźbiarskie, formy użytkowe. Dyplom swój pt,, Moje Kamee" obroniłam pod kierwnictwem mgr Anny Wszyndybył. Należę do Związku Ceramików Polskich. Otrzymałam od Stowarzyszenia Twórców Ludowych dyplom ukończnia kursu garnacarskiego. Otrzymałam Dyplom Art Clay Silver Level 1 i 2. Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu uczestniczyłam w zajęciach z ikonopisania i także otrzymałam certyfikat.

Zawsze fascynowało mnie rękodzieło artystyczne i sztuka tworzenia rzeczy niezwykłych. Spełniam się w różnych dziedzinach sztuki. Lepię w glinie, rzeźbię w glinie i kamieniu. W swojej twórczości wykorzystuję technikę Kinsugi. Zajmuję się wykonywaniem biżuterii, do której tworzenia używam nie tylko ceramiki, ale także kamieni szlachetnych, filcu, tkanin, świeżych kwiatów, metali, a nawet makulatury. 

Zajmuję się także ikonopisaniem. Ikony to fascynująca forma sztuki. Te obrazy w stylu bizantyjskim, pisane na drewnie, zachwycają bogactwem barw i misternym wykończeniem. Praca nad ikoną wymaga dużych pokładów cierpliwości, wewnętrznego spokoju i koncentracji. 

We florystyce także spróbowałam swoich sił. Wykonywałam bukiety na różne okazje oraz tworzyłam biżuterię florystyczną ze świeżych kwiatów.

W swojej twórczości inspiruję się modą, naturą, malarstwem, sztuką dawnych epok oraz moją własną wyobraźnią. Gdy poczuję glinę w dłoniach zatracam się, eksperymentuję, wałkuję, odciskam, wygniatam, szkliwię, a materia ożywa. Surową glinę przekształcam w piękny, użytkowy przedmiot lub biżuterię własnego pomysłu. Powstaje coś, co czasem stawia opór, innym razem zaś poddaje się łagodnie, ale zawsze zaskakuje. 

Wielogodzinna praca wprowadza mnie w stan duchowego spokoju, pozbawia negatywnych uczuć, otwiera mnie i wypełnia moją wewnętrzną przestrzeń wprowadzając ciszę, radość życia oraz siłę na podjęcie każdego wyzwania. 

Tak więc w 2010 roku postanowiłam pójść za głosem serca i powstała pracownia Kajolika. Sztuka lepienia w glinie zawładnęła mną bezgranicznie i przewróciła mój świat do góry nogami. Wpadłam w szał tworzenia. W zaciszu domowym wykonywałam amatorsko rzeczy niebanalne, materializując swoją wyobraźnię i zamykając ją w rozmaitych formach. Wchodząc do swojej pracowni, wkraczam w świat niczym nieskrępowanej fantazji.

Sztuka do tej pory była dla mnie inspiracją, pasją, ucieczką od szarej rzeczywistości, a teraz.. stała się sposobem na twórcze życie. Chciałam zaprezentować swoje prace, zaistnieć i podzielić się swoją pasją, a w ten sposób, całkiem niedawno, zrodził się pomysł stworzenia Galerii Kajolika. Prowadzę najróżniejsze warsztaty. Szczegółowy opis w zakładce WARSZTATY. Serdzecznie zapraszam

STRONA REKOMENDOWANA PRZEZ KATALOG SZTUKI POLSKIEJ

Biografia


1986- Dyplom Czeladniczy Złotnictwo nr 68495 wyd. przez Izbę Rzemieślniczą, Poznań

2012- Dyplom, Art Clay Silver Level 1, Częstochowa

2014- Dyplom, Art Clay Silver Level 2, Częstochowa

2010-2014- nauka, V edycji Uniwerstytetu III Wieku w obszarze ikonopisania, Poznań

2013-2015 nauka, Niepubliczna  Artystyczna Szkoła Ceramiki Ceramiq, Warszawa

2015- Dyplom, NiepublicznaArtystyczna Szkoła Ceramiki Ceramiq, Warszawa   2010-Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Poznań

2012-Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Poznań

2012-Wystawa zbiorowa, Ikony uczestników UATW,  PBG Gallery, Poznań

2013-Fenomen, Ikony uczestników UATW, Galeria Starówka, Poznań

2013-Wystawa zbiorowa, Ikony uczestników UATW, Kośćiól Zmarchwystańców, Poznań

2015-Wystawa ceramiki prac wykładowców i przegląd prac studentów Szkoły Ceramiq, Warszawa

2015- Wystawa podyplomowa, Niepubliczna Artystyczna Policealna Szkoła Ceramiki Ceramiq, Warszawa

2016- Wystawa ceramik raku, Piękno z przypadku, Galeria Starówka, Poznań

2018- Wystawa Kinsugi, Ceramika z blizną, Galeria Starówka, Poznań

2018- Wystawa zbiorowa, Ikony uczestników UATW, Galeria UA, Poznań

Serdecznie witamy Państwa w internetowej Galerii Kajolika, w której znajdziecie Państwo różnorodne rękodzieło artystyczne – ceramikę użytkową, ceramikę artystyczną, biżuterię artystyczną, ikony, rzeźby, decoupage oraz ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne. Prezentowane przez nas wyroby to autorskie projekty, w które włożono mnóstwo pasji, talentu i miłości do pięknych przedmiotów. Są to rzeczy unikatowe, niepowtarzalne, w pojedynczych egzemplarzach.


Oferowana przez nas oryginalna biżuteria art clay na każdą okazję zachwyci Państwa różnorodnością form i kolorów. Jest modna i elegancka. Powstaje z dbałością o każdy szczegół spod ręki artystki, która ukończyła specjalistyczne kursy art clay, a także warsztaty ceramiki artystycznej w Poznaniu. Jest ona również jedną z niewielu osób, które do perfekcji opanowały ikonopisanie w Poznaniu. Prezentowana w naszym sklepie internetowym biżuteria artystyczna oraz ceramika z pewnością przypadnie Państwu do gustu!